turbita.com

Turbokompresoru balansēšana un regulēšana


Turbokompresora kārtridža balansēšanas stendi

Mazam un lielajam turbokompresoru tipiem ir nepieciešamas atšķirīgas kārtridžu balansēšanas iekārtas, jo vieglajiem un smagajiem automobiļiem ir atšķirīgi turbīnas apgriezienu diapazoni.
Uz dotām balansēšanas iekārtām tiek pilnīgi atdarināta turbokompresora darbība uz automašīnas dzinēja. Kārtridžs tiek iemontētsspeciālā gliemenē, tiek laista gaisa plūsma uz turbīnas spārnu ratu, korpusā tiek padota eļļa ar spiedienu 4 bar un temperatūru+90°С.

Balansēšanas nozīme

Balansēšana – tas ir turbīnu remonta vissvarīgākā daļa. Daudzi neapzinās, cik tas ir svarīgi un kā tas var ietekmēt turbīnas kalpošanas laiku. Nepilnīgi, vai slikti nobalansēta turbīna ātrāk vai vēlak izies no ierindas, tas ir tikai laika jautājums. Jūs noteikti esat redzējuši kas notiek ar parastu ventilatoru, ja tam ir nolauzta viena lāpstiņa – tas kļūst absolūti nelietojams dēļ disbalansa. Līdzīgi ir ar turbīnām, bet turbīnām ir līdz 250 000 apgriezieni minūtē (kas ir virs 4000 apgriezieni sekundē) un rūpīga balansēšana pie tik augstiem apgriezieniem kļūst īpaši nozīmīga. Bez tā, turbīnai ir divi „ventilatori” uz vienas vārpstas un viena spārnu rata disbalns ietekmē otrā spārnu rata disbalansu. Bez balansēšanas neiztiek pat jaunas turbīnas