turbita.com

Turbokompresoru restaurācija


REMONTA PROCESA APRAKSTS

1. Primāra apskate, izjaukšana un daudzlīmeņu attīrīšana
Turbokompresors, ko mūsu klienti nodeva remontā, obligāti tiek pārbaudīts tipa atbilstībai, tiek pārbaudīts kopējais stāvoklis un lietojamība un tiek akurāti izjaukts. Detaļas, kurām ir ārēji bojājumi, nepieļaujami nodilumi, kuras ir salauztas vai ar plaisām, kas ir nesavienojamas ar turbokompresora turpmāko darbību, kurām ir augsts korozijas, ķīmiskas iedarbības vai piesārņojuma līmenis, tiek izbrāķētas un netiek izmantotas turpmākajā turbīnas atjaunošanas procesā.
Katrs komponents, kas izturēja pārbaudi, nonāk daudzpakāpju attīrīšanas līnijā, kur pirmajā etapā detaļas tiek attīrītas manuālajās mazgātavās no elļas. Pēc tam detaļas tiek pakļautas smilšstrūklas,stiklastrūklas apstrādāšanai ar speciāliem abrazīviem materiāliem, pēc kā atkal iziet attīrīšanas ciklu tīrajā mazgātavā, lai noņemtu abrazīva pārpalikumus, tad notiek žāvēšana ar attīrīto virsmu pārbaudi un seko apstrāde pret koroziju.

2. Pārbaude, mērīšana un novērtēšana
Pēc tīrīšanas turbīnas detaļas atkal tiek pārbaudītas un nomērītas, un pēc šīm procedūrām var tikt izmantotas tālākajā atjaunošanas procesā. Pārbaudi veic tehniskais personāls, tajā ietilpst:
1. Virsmu vizuālā pārbaude;
2. Pirms attīrīšanas slēpto plaisu atklāšana;
3. Kalibrēšanas testi un salīdzināšana ar šablonu;
4. Aktuatora testēšana.

3. Komplektējošo detaļu, ko obligāti jānomaina, atlase
Visiem turbokompresoriem, kas iziet atjaunošanas ciklu, jāsaņem jaunu detaļu minimālais nepieciešamais standarta remontu komplekts:
Slīdgultņi (Journal bearing)
Aksiālais gultnis (Thrust bearing)
Turbīnas gredzens
Kompresorgredzens
Kompresorriteņa uzgrieznis
Blīvējumi
Tādas detaļas kā rotors (turbine wheel), kompresora spārnu rats (compressor wheel), gultņa mājiņa (bearing housing), maināmās ģeometrijas piedziņas mehānisms, aktuators var tikt nomainītas uz jaunām pēc nepieciešamības vai arī ja bija izbrāķētas iepriekšējos līmeņos.